МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани ке се обидат во сабота да ја забележат втората победа во низа

Kошаркарите утре ке го отворат редовното 8 коло од ПМКЛ. Утре на програмата се неколку средби и тоа Феникс - ТФТ, МЗТ - Гостивар и Кожув - МЗТ 2. Останатите три средби ке се одигтаат во сабота. ФМП го пречекува тимот на Ангели а во дербито Пелистер ке го пречека Работнички. Во сабота со почеток во 18 ч. во салата Јасмин екипата на Еуроникел го пречекува Куманово. Ова е убава можност кавадаречките кошаркари по 5 порази во серија да ја забележи и втората победа во низа

М.В.