Ракометна лига Металург: Металург-ГРК„Тиквеш“ оствари две победи

Останато
Типографија

 

Екипата на Металург ГРК-„Тиквеш“ стартува со настапите во рамките на напреварувањата во мини лигата на Металург.Овој викенд играа две наши екипа и тоа  деца-ракометари родени 2002 и ракометари родени 2004.
Според нивниот тренер Кире Василев , кој е искусен стручњак за ракомет кај нас,прикажана е добра игра и остварени две победи што посебни импонира.
Во Делчево вчера се одигра првото коло и нашиот тим забележа две победи: Генерација 2002 –ГРК Тиквеш-Торо Спорт-Виница- 13-6 и Генерација 2004 и помали на ГРК „Тиквеш“-Брегалница- 15 -2.Според Василев најдобри во нашиот тим биле Мартин Петров и Стефанија Милков.

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 23 °C
Current Conditions
Sunrise: 4:59 am   |   Sunset: 8:9 pm
64%     6.4 km/h     32.950 bar
Forecast
ПетLow: 15 °CHigh: 33 °C
СабLow: 13 °CHigh: 20 °C
НедLow: 12 °CHigh: 23 °C
ПонLow: 14 °CHigh: 22 °C
ВтоLow: 15 °CHigh: 22 °C
СреLow: 15 °CHigh: 23 °C
ЧетLow: 15 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 13 °CHigh: 27 °C
СабLow: 15 °CHigh: 28 °C
НедLow: 15 °CHigh: 30 °C