МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

-ЗАГИНА МЛАД ЧОВЕК КАЈ ФАБРИКАТА „ДРЕКСЛМАЈЕР„

-ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ „ЈУГОКОМЕРЦ„ЗАГИНА ТРАКОРИСТ УТРИНАВА

Во тешка сообраќајна несреќа во близина на фабриката Дрекслермајер во Кавадарци синоќа загина млад човек.Се работи најверојатно за судир меѓу автомобил и трактор. На лице место се врши увид од органи на истрагата.Неофицијално дознаваме дека во сообраќајката загинато е лице кое било во тракторот.Утре очекуваме повеќе детали.

Нова сообраќајна несреќа се случила утринава кај „Југокомерц„.Во несреќата загинал , неофицијално дознаваме, тракторист роден 1951 година.Увидни екипи се наоѓаат на лице место на несреќата, која е втора за 24 часа во која има загинат човек.Возачот на патничкото возило е пренесен во Болницата во Кавадарци.

м.д.

prevrtanje-traktora-e1491395706586-1