МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 21.09.2022 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци, со судска наредба, го На 21.09.2022 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци, со судска наредба, го привеле Р.С.(43) од Кавадарци за издржување казна затвор од една година. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на затворската казна.,, се наведува во Билтенот на МВР.