МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Македонските ракометарки како домаќинки ке играат против Сенегал, Узбекистан и Иран.

Женската кадетска ракометна репрезентација на Македонија за неколку дена ја очекува настапот на Светското првенство што ќе се игра во нашата држава. Од 30 јули до 10 август, Скопје и трите сали во „Јане Сандански“ и „Борис Трајковски“ ќе бидат домаќини на 32 селекции од целиот свет. На стартот на Мундијалот на 30 јули Македонија ќе се соочи со Сенегал, во второто коло нна 31 јули ќе играме против Узбекистан, додека во последниот натпревар од групата нна 02 август ќе играме против ИранНатпреварите од групата избраничките на селекторот Љубомир Савевски ќе ги играат во терминот од 20:30 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

М.В.