Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=5310
  [QUERY_STRING] => id=5310
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 35666
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 18.206.48.243
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_IF_MODIFIED_SINCE] => Thu, 01 Dec 2022 11:27:55 GMT
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1701770049.7566
  [REQUEST_TIME] => 1701770049
)
ФК “Росоман 83 “во Втора лига ?
МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Неофицијално дознаваме дека ФК Росоман 83 од идната сезона ќе биде новиот второлигаш.Тие заедно со Слога од Виница - екипа со која требаше да играат баражвлеглување во 2 МФ .по отажување од ова нартрпреварување нба екипаТА „Питу Гули“ од Крушево.Веста вест ја пренесоа социјалните мрежи, иако сеуште не потврдена под ФФМ.Да потсетиме , по отажување од ова нартрпреварување на екипаТА „Питу Гули“ од Крушево. требаше да се одржи жреб по откашувањето на баражот со ФК „Слога„ од Виница, но по промената на ситуацијата со Питу Гули,очекуваме ФФМ да го потврди влегувањето на овие две екипи во Втора Лига -Исток.Лани под водство на тренерот Никола Глигороив ФК Росоман 83 доживеа целосен пропород, беа прикажанио одлични партии, а фудбалерите играа допадливо и пред се ефикасно.Речиси немаше нарпревар во кој не ја тресеа противничката мрежа.А речиси останаа непоразени цела сезона.Роосман живее за фудбалот а ова вест веројатно ќе биде одлично примена.Росоман ке го гледаме и на новиот Градски стадион во Кавадарци со нашиот Тиквеш.

м.д.

107076409_1154890521543006_6680178290913382285_o 107338596_1154890681542990_7161188566346938974_n