МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Нова „жртва„ е екипата на „Кит-Го“ од Штип .

Продолжува успешната серија на кавадречките фудбалери на пријателските средби.Во Штип второлигашот од Кавадарци славеше со 0:1. На ова гостување стрелец на единствениот гол, според извори од Тиквеш, бил Благојче Марковски.Веќе во среда нашите фудбалери играат нова пријателска средба со ФК„Ренова“.Ова средба се се одржи на Градски во 17 часот.Неофицијално дознаваме дека ГФК„Тиквеш 1930„ во новата сезона се засилува со фудбалерите:Стефан Сукара,Дане Митрев,Ники Вареловски од ФК„Вардар„,Ѓорѓи Мојсов од ФК„Силекс„,Роберт Митрев од ФК„Влазерими“,„Благојче Марковски од ФК„Новаци“,Тоше Делов –повратник во „Тиквеш„