МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПРОДОЛЖУВА ТРКАТА ЗА ВРВОТ НА ТАБЕЛАТА - ПРВОПЛАСИРАНИТЕ ЕКИПИ ГОСТУВААТ

Утре, сабота се игра редовното 18 коло во втората македонска фудбалска лига група иосток. Екипите од врвот во ова коло гостуваат. Штипска „Брегалница“ е голем фаворит на гостувањето кај „Росоман“. Екиопата на „Тиквеш“ нема да има лесна задача на гостувањето во Каменица кај секогаш незгодниот тим на „Саса“. Во ова коло дербито се игра во Пехчево каде „Кит Го“ го пречекува „Кожув“. В0 разврската за долниот дел од табелата ке играат „Плачковица“ против „Осогово“ во источната пресметка, а во Прилеп „Победа“ ја пречекува „Слога“. Сите средби почнуваат во 14 часот.

м.в.