МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фени- индустри синоќа во салата Јасмин беше поразен од Кожуф Гевгелика :69-70

На полувреме резултатот беше 26-37.Во еден момент Кожуф имаше 18 кошеви разлика во своја корист.

Американецот Хол е креатор на победата.Тој ги реализира последните два напада на Кожуф. И покрај поразот Фени Индустри ке игра во четвртфионалето на ова лига.

Видео изјави на претставници на Кожуф и Фени Индустри: