Ракометарите на ГРК Тиквеш сериозно го сватија предизвикот наречен ракометна суперлига па покрај квалитетниот ростер максимално професионално го одработуваат подготвителниот период. Деновиве екипата се наоѓа на мини подготовки во спортскиот комплекс „Истатов„ во Дојран каде ке останат до недела по што подговоките ке ги продолжат во Кавадарци.Составот е комплетен а здравствениот билтен одличен и сите ракометари се во добра форма и одговараат на сите поставени задачи од страна на стручниот штаб.

Тренерот Томе Петрески веке полека го подготвува и распоредот за следната фаза од подготовките а воедно се контактира и со тимови со кои нашиот суперлигаш би одиграл пријателски контролни средби во пресрет на новата сезона.

М.В.

117806666_366200514371977_500193416208245105_n 117609076_308377427034554_6566344505063774056_n 117594787_667727363818270_1679510921215616970_n