МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

ИЗМАМИТЕ НА ЛИЦА ОД КАВАДАРЦИ ЗАЧЕСТЕНИ-ПОЛИЦИЈАТА ПРЕДУПРЕДУВА НА НИВ.

ИЗЈАВА НА РИСТЕ САМАРЏИЕВ-ПОРПАРОЛ НА СВР ВЕЛЕС.

...

Фолклорниот ансамбл “Тиквеш“ кој работи при Дом на култура “Иван Мазов - Климе“ Кавадарци, по покана од организаторот од 21 д...

„На 17.07.2022 околу 00.00 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода В.П.А (32) од Кавадарци. При претрес во неговиот д...

По мејл , во нашата редакција денеска поплане пристигна соопштение во врска со нивен инфортмативен разговор обавен во Полицискла стан...

Попладнево од Кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев и од ВМРО ДПМНЕ - ОК Кавадарци ни пстистигна ова соопштение, а во врска со допи...

На 15 јули 1894 во Кавадарци е формиран првиот Комитет на ВМОРО,по Солунскиот. Денека на спомен плочата на улица „М.Х.В -Јасмин„ беа пол...

ЛО левица до редакцијата на РТК го испрати следното соопштение;

„Левица заедно со Црвена Младина - Кавадарци утринава постави тр...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)