МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Познатиот џез музичар беше полн со емоции по посетата на спомен собата на дедо му чие име го носи

НЕЗАДОВОЛСТВО поради неисплатени плати во период од 3 месеци. Вработените на АД „Водостопанство“-Кавадарци ,денеска,пред дирекци...

Партијата „ Левица“ до нашата редакција го упати дописот во кој предлага трговците да работат и за време на манифестацијата „Т...

Во четврток на градскиот плоштад ке продефилирааат звучни џез имиња како што се Васил Хаџиманов бенд, Тони Китановски квартет, Сашо По...

Кавадарчани на пенали го совладаа Партизан а Симиќ беше прогласен за најкорисен играч

Екипата на ГРК Тиквеш од Кавадарци е првиот ...

Новица Трајковски промовираше 5 нови дела а Гоце Божурски не запозна со наивното сликарство и скулптура Настанот се одржа во „ВИНСК...

-ПРЕС НА ЗДРУЖЕНИЕ НА ЛОЗАРО ОВОШТАРИ --ДАНО ЈОШЕВ- ЦЕНИТЕ СЕ ФОРМИРААТ БЕЗ НАС.

...

Советниците на Општина Кавадарци утре напладне на дневен ред ке ги имаат за разгледување 37 точки од планираната расправа ,при штио ке д...

На 09.08.2022 полициски службеници од Полициската станица Кавадарци лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје, поради постоење основ...

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ФУДБАЛСКО ИГРАЛИШТЕ СПОРТСКИ ТЕРЕНИ ,,ЈАСМИН,,-КАВАДАРЦИ

...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)