МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 15.07.2018 година во 19,30 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во Медицинскиот центар во Кавадарци бил донесен починат З.С. (46) од с.Тремник–неготинско, кој околу 17,30 часот во семејната куќа во с.Тремник испил одредена количина на отров. Од страна на неговиот татко бил однесен во Итната медицинска помош во Неготино, но поради сериозноста на неговата здравствена состојба веднаш бил пренесен во Медицинскиот центар во Кавадарци каде од страна на лекар била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во Институтот за судска медицина во Скопје за обдукција, “ е наведено во денешното соопштенеие од Билтенот на МВР.