МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 09.03.2019 година во 09,00 часот во Полициската станица Кавадарци, 29-годишна жена од Кавадарци пријавила дека истиот ден околу 05 часот кога се враќала во својот дом ја пресретнал нејзиниот поранешен сопруг (32 години) од Кавадарци кој извршил обљуба врз неа. Сторителот е приведен во полициска станица и известен е јавен обвинител од ОЈО-Велес. Се работи на целосно расчистување на случајот.„

За бториот случај е наведено дека „На 10.03.2019 година во 01.55 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во угостителски објект бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу лицата: Д.Т.(32) од Кавадарци и З.З.(25) од с.Ваташа од една страна и А.С.(22) од с.Сопот и С.С.(38) од Кавадарци од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.„.