Kako што најави претседателот на клубот Миле Масларков неодамна, фудбалерите и стручниот тим на 19 јули- заминуваат на подготовки во Maврово

Фудбалерите на ГФК Тиквеш во како што тоа на две прес конференции го најавија од раководството на клубот во петок на 19.07.2019 заминуваат на седумдневни подготовки во Маврово.Избраниците на Љупчо Димитковски ќе играат двe контролни средби:Во сабота на 20.07 ГФК Тиквеш игра со ФК Динамо Врање (Република Србија) а во среда 24.07 ГФК Тиквеш се среќава со ФК Ренова.

Ако судиме според првиотпријателски натпревар со Вардар каде кавадарчани беа одлични и играаа 3 : 3 со прволигашот од Скопје, треба да очекуваме добра игра од нашите и добри резултати што само ке ја потврдува амбицијата за пласман во прволигашка конкуренција наредната 2020 година.

ganjo.png

56777777777777777.jpg