„На 29.05.2021 во 15.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на крстосница од ул.„Охридска“ и ул.„Раштани“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.П.(32) од Кавадарци и велосипед управуван од малолетник од Кавадарци. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци“ ,се наведува во новиот Билтен на МВР.