МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК Тиквеш- Влазерими 2:0 .Нашите фудбалери ја оствариja втората победа во низа ова сезона. Двата гола ги постигна Мартин Никовиќ

Честитки за ГФК Тиквеш 1930.Со голема желба за победа со која влегопа во овој натпревар и мотивирани од големарта подршка од трибините и целата јавност во Кавадарци, заслужено ја поразија екипата на Влазерими.

На 30 минути до крајот резултатот беше нерешен 0 :0 , иако Тиквеш имаше иницијатива.Последните 30 минути беа фатални за противникот.Играчот на ГФК Тиквеш 1930, Мартин Никовиќ постигна два гола со што се освари желбата на тренерот, играчите и навивачите-во Кавадарци да се постигне победа,толку битна да се одлепиме од дното и да се оствари опстанок и сигурност на првенствената табела во Втората Фудбалска лига.