Во ниту еден момент победеата на кавадарчани не беше доведена во прашање.Подмладениот тим на ГРК Тиквеш го гледавме во најдобро светло ова сезона

Самоуверено,сигурно со подобра игра во полето и сугурни пред голот на противникот,Одлични одбрани на домашниот голман.Цел тим функционираше одлично.Тренерот Василев одбра добра тактика и навреме реагираше ,кога ке забележеше слабости.Малубројната екипа со аплауз ги награди напите ракометари по средбата со Ринија која се играше во неделата попладне.Полувремето заврши со 16 спрема 13 а во второто полувреме противникот беше надигран и високо го поразивме со 37-29.Победата доаѓа шпо неколкутепорази на домашен и туѓ терен.Ке дејствува позитивно за да се соверат сили барем сезонава да се заврши со некој бод повеќе и пред со самодоверба на играчите.Честитки за целиоттим на ГРК Тиквеш.