МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 27.11.2018 година во 13,20 часот во Полициска станица Кавадарци, пријавено е дека пред чуварата на рудник „Ржаново“ пронајден е починат чуварот М.С.(61) од Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.“

Од Билтенот на МВР