МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 05.01.2020 во 12.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги привеле В.С.(28) и М.Н.(26), двајцата од Кавадарци, поради тоа што при преглед во возилото „опел корса“, во кое се превезувале, биле пронајдени огревни дрва без документи. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. Возилото и дрвата биле одземени и предадени на Шумската полиција ,“се наведува во Билтенот на МВР.