МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 19.11.2022 во ОВР Кавадарци било пријавено дека по кратка вербална расправија во нивниот семеен дом во Кавадарци, настанала физичка пресметка помеѓу Т.Т.(75) и неговиот брат О.Т.(73), во која Т.Т. со остар предмет му нанел повреда на О.Т., додека О.Т. употребил дрвен предмет, а потоа го одзел остриот предмет од братот и му нанел повреди на Т.Т.. О.Т. е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза", а Т.Т. во ЈЗУ Општа болница Кавадарци за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.“ се наведува во новиот извештај на МВР.