МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Ракометарите на сениорската екипа на ГРК Тиквеш 2014- со победа во гости успејаа да се пласираат во Плеј офот во Првата ракометна лига. Во гости тие успејаа да го поразат тимот на РК Весна Акумулатори.Резултатот е 36- 37.Натпреварот се играше на 15 декември во Пробиштип.

Се работи за вредна и значајна победа на кавадречките ракометари кои успејаа да ја врата ова игра на листата на успепни екипни спортови кај нас. Треба уште многу работа, за што има желба, мотив и кадровски потенцијал.

000220.PNG

0001.PNG