МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во недела Ракометната федерација на Mакедонија го спроведува одигрувањето на Куп натпреварите во машка и женска конкуренција.

Во Гевгелија РК ПАРТИЗАН се среќава МЛАДОСТ БОГДАНЦИ а ГРК ТИКВЕШ 2014 од Кавадарци со ПРЕСПА 2015.Напреварот се игра во Гевгелија-24.02.2019 год.(недела) во 17:30 часот во С Сала „26 Април“

Судии се Седлоски Рубинчо-Ангелески Горан/Прилеп

Пред средбата тренерот Димитар Влаинков ни изјави дека е отпимист да позитивен исход .„Ќе дадеме се од себе да победиме.Инаку позитивниот исход од средбата ке значи продолжување на натамошните натпревари „ –изјави Влаинков за РТК.МК.

01010110101099290000000.jpg.jpg