МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПРВА ЛИГА ФУДБАЛ –

ТИКВЕШ ГОСТУВА ВО СКОПЈЕ НА ИСТОИМЕНАТА ЕКИПА

11 последно коло од првиот круг. ГФК гостува во .Едноставно мора да победат доколку сакаат да се поместат од мртвата точка. Во останатите средби од ова 11 коло: МакедонијаЃП - Струга, Борец - А.Пандев, Шкендија - Работнички, Шкупи - Ренова и Пелистер - Брегалница. Сите средби се играат во недела од 14 часот.

РАКОМЕТ-СУПЕР ЛИГА

Ракометарите на ГРК Тиквеш 2014 му гостуваат на последно пласираниот тим на Скопје во обидот да ја продолжат победничката серија и искачувањето на табелата. Средбата Скопје - ГРК Тиквеш се игра во недела од 18 ч.

КОШАРКА ПРВА ЛИГА –

ЕУРОНИКЕЛ МУ ГОСТУВА НА ФМП

Кошаркарите на Еуро Никел имаат незгодно гостување кај ФМП во обидот да ја прекинат серијата од два порази. Средбата се игра утре, сабота со почеток од 19 часот. Останатите двојки кои се играат утре се: Гостивар - Работнички, МЗТ - Куманово, Феникс - Ангели, ТФТ - МЗТ 2 а единствен натпревар кој ке се одигра во недела е средбата помеѓу Пелистер и Кожув.

ПРВА ЛИГА КОШАРКА ЖЕНИ

/ Пробаскет му гостува на Бадел а Трокал игра дома со Патриот

Во А групата се го игра 3 коло. Утре со почеток од 13 ч. екипата на Пробаскет гостува кај Бадел.

м.в.

184758838_956225765133085_1516709956706635911_n 240799616_381151420227992_4804669319406602348_n 241105767_442399630317202_7938736883562817107_n

Во групата Б во 2 коло во недела од 15 часот во салата ,,Партизан,, Трокал го пречекува Патриот.Златев очекува втора победа ова сезона.

М.В.