МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 29.06.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Кавадарци С.К.(42) од Кавадарци пријавил дека околу 03.30 часот во двор на хотелски комплекс во Калитеа во Р.Грција неговиот малолетен син бил физички нападнат од С.П.(54) од Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.„ се наведува во денешниот Билтен на МВР.