МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7562-gfk-tikvesh-utre-se-srekjava-so

Судиската комисија при ФФМ потврди дека Тиквеш е оштетен на средбата со Шкупи

Утре ке се одигра вонредно 26 коло во ПМФЛ. Двојките се...

tikvesija-fudbal/7561-mitko-janchev-se-sretna-so-rakovodstvoto
Денеска градоначалникот Митко Јанчлев имаше средба со раководството и фудбалерите на ГФК Тиквеш. На средбата , беше уште еднаш потврден...

tikvesija-fudbal/7558-gfk-tikvesh-povtorno-e-oshteten

На гостувањето кај Шкупи на кавадарчани прво им е досуден пенал за да судиите потоа ја поништат сопствената одлука

25 коло кај фудба...

tikvesija-fudbal/7547-tikvesh-vo-nedela-mu-gostuva-na

Водечките екипи кај второлигашите се фаворити и играат на домашен терен

По големите репрезентативни возбудувања продолжуваат тур...

tikvesija-fudbal/7537-ushte-edno-vonredno-osmo-po-red

Вардар Неготино славеше убедливо нагости кај Превалец и го превзеде првото место на табелата

Вчера се одиграа средбите од уште едн...

tikvesija-fudbal/7530-se-odigra-sedmoto-kolo-vo-tretata

Росоман со втор пораз во серија а Марена се врати со бод од гостувањето кај „Бучим„

7 коло во третата фудбалска лига – југ до...

tikvesija-fudbal/7522-svetska-senzacija-makedonija-go-sovlada-

Среде Палермо Македонија ја победи Италија со 0-1 и закажа мундијалски дуел со Португалија

Мираколо – среде Палермо , европскиот ...

tikvesija-fudbal/7519-se-odigra-shestoto-vonredno-kolo-vo

Росоман загуби од Превалец а Вардар Неготино победи на гости кај Марена

Вчера се одиграа средбите од вонредното 6 коло во третата ф...

tikvesija-fudbal/7506-koj-go-pobedi-tikvesh-akademija

Тиквеш е оштетен,навреден и омаловажен и не смееше да победи против струмичани

Фудбалските прволигаши го одиграа 24 коло и заминаа ...

tikvesija-fudbal/7505-interesno-e-na-vrvot-vo-vtorite

Во третата лига југ Росоман со 3-0 го совлада Питу Гули и остана прв на табрелата

Кај второлигашите борбата за врвот станува се поинт...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)