IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7108-stefan-naumcheski-ke-bide-del-od

Наумчески е столб на одбраната и една од посветлите точки сезонава во составот на кавадаречкиот фудбалски прволигаш

Од управата н...

tikvesija-fudbal/7103-mladinska-zhenska-fudbalska-liga-na-makedonija

Започнаа натперварите во Младинската женска лига на Македонија во голем фудбал, во организација на ФФМ.

Учествуваат 12 екипи, меѓу ...

tikvesija-fudbal/7093-tikvesh-i-gostuva-na-shkendija-vo

Кавадарчани се во голема криза а тетовчани тешко губат на домашен терен

Фудбалските прволигаши и второлигаши редовното коло ке го ...

tikvesija-fudbal/7074--gfk-tikvesh-1930-porazen-vo-skopje-

Кавадаречкиот прволигаш поразен од Скопје со гол примен во 92 мин.

Желбите се едно е можностите секогаш нешто друго. По 17 год ГФК Тик...

tikvesija-fudbal/7064-18--na-fudbalskiot-jup-na

Кавадаречките фудбалери загубија со идентичен резултат 1:0 во купот, исто како и во првенството од Шкупи ,овојпат во гости.

А. Пандев ...

tikvesija-fudbal/7051-po-vtorpat-gfk-tikvesh-ke-igra

Во рамките на осминафиналето од купот кавадарчани утре му гостуваат на Шкупи

Фудбалската топка не мирува бидејки веќе утре ке се о...

tikvesija-fudbal/6958-kavadarechkite-fudbaleri-gostuvaat-vo-bitola

Пелистер засега нема победа оваа сезона а ГФК Тиквеш посакува да остане непоразен

Поради репрезентативните обврски фудбалските п...

tikvesija-fudbal/6954-prvoligashite-ke-igraat-vo-sabota-a

Поради репрезентативни обврски дојде до мала промена во термините за одигрување натпревари овој викенд.

Македонската фудбалска р...

tikvesija-fudbal/6940-video
ШАНСИ И ГОЛОВИ: ГФК ТИКВЕШ-ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. 3:0

...

tikvesija-fudbal/6930-fudbalerite-na-tikvesh-mislat-samo-na

-фото Архива

Во недела од 15 часот на градскиот стадион во Кавадарци ГФК Тиквеш ја пречекува Македон...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)