IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6731-video-fudbalskiot-turnir-

-НА Градскиот стадион во Кавадарци вчера ,се одржа најголемата спортска манифестација викендов во Македонија. По 21 пат се организи...

tikvesija-fudbal/6729-rosoman-go-dobi-vozarci-so-4-1-

„Двете екиписезонава ке се натпреваруваат во третата лига југ“

Екипата на Росоман минатата сезона испадна од втората лига ис...

tikvesija-fudbal/6714-lokomotiva-gradsko---sloga-vinica

НОВИОТ ВТОРОЛИГАШ СЕРИОЗНО СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ПРЕДИЗВИЦИТЕ КОИ ГИ НОСИ ВТОРАТА ЛИГА

Новиот второлигаш, екипата на Локомотива од Гра...

tikvesija-fudbal/6712-vardar-od-negotino-startuva-so-podgotovkite

ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ НА НЕГОТИНЧАНИ Е ВРАЌАЊЕ ВО ВТОРОЛИГАШКОТО ДРУШТВО

Екипата на Вардар од Неготино официјално од денес ги стартува п...

tikvesija-fudbal/6701-poraz-od-renova-neresheno-so

ПО ВРАЌАЊЕТО ОД ОХРИД ГФК ТИКВЕШ КЕ ПРОДОЛЖИ ДА ЈА ТЕМПИРА ФОРМАТА ВО КАВАДАРЕЧКАТА БАЗА

Викендов, екипата на ГФК Тиквеш во рамките...

tikvesija-fudbal/6688-andonovski-poveke-ne-e-trener-na

МЕДИУМИТЕ ШПЕКУЛИРААТ СО ИМЕТО НА РИСТО МАГДИНЧЕВ А КАВАДАРЧАНИ НАСКОРО ТРЕБА ДА ПОЧНАТ СО АНГАЖИРАЊЕ И ПРОМОЦИЈА НА ЗАСИЛУВАЊАТА

tikvesija-fudbal/6654-vozarci-dmd-nov-tretoligash-od-tikveshijata

ЕКИПИТЕ НА РООСОМАН И ВОЗАРЦИ ДМД ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ТРЕТАТА ЛИГА ЈУГ

Општинската фудбалска лига Кавадарци во сезоната што ...

tikvesija-fudbal/6642-tikvesh-vo-sreda-

МИРКОВИЌ И ТАСЕВ ПОСЛЕДНИ ЗАСИЛУВАЊА ЗАСЕГА А УШТЕ НЕКОЛКУ ДОМАШНИ И СТРАНСКИ ФУДБАЛЕРИ СЕ НАОЃААТ НА ПРОБА

Фудбалерите на Тиквеш ...

tikvesija-fudbal/6633-fudbal-gfk-tikvesh-makedonija-gj-p-

Иако помина само една недела од стартот на подготовките новиот прволигаш екипата на ГФК ТИКВЕШ денес го одигра и првиот контролен натп...

tikvesija-fudbal/6613-gfk-tikvesh-utre-startuva-so-podgotovkite

ВОВЕДНИОТ ДЕЛ КЕ СЕ ОДВИВА ВО КАВАДАРЦИ А ПОТОА БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ЗАМИНЕ ВО ОХРИД

ГФК Тиквеш сериозно си го свати предизвикот нарече...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)