МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

На државното првенство за пионери и деца 10 кавадречки џудисти освоија 2 злата, 3 сребра и 2 бронзи

Викендов Кавадарци беше домакин на Државното првенство за Деца и Пионери-ки . Во салата на ДГС Партизан Кавадарци во организација на Џудо Клуб Кожувчанка учествуваа околу 160 натпреварувачи од сите клубови. ЏК Кожувчанка од Кавадарци зеде учество со 10 натпреварувачи во машка и женска конкуренција. Нашиот клуб освои 7 медали од кој две златни, три сребрени и 2 бронзениПионери/киНикола Петров 1 место до 73кгДушко Јовески 2 место до +73кгЈован Димитров 3 место до 38кгДариа Јованова 3 место до 48кгДецаРисте Врвцовски 1 место до 42кгКристијан Ристов 2 место до 38кгНаташа Јанчева 2 место до 28кгИсто така одлични борби прикажаа и Андон Иванов, Георги Тодорчев и Дамјан Темков кој загубија во репасажот во борба за 3 место.

279490495_2860654124231924_5635015783907570835_n 279859376_2860654020898601_5492461119328251981_n 279965504_2860654060898597_7159557514974992756_n 280147768_2860653980898605_6980640652315707982_n

М.В.