МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

САШКО ДУКОВ ПРЕМИНА ВО РЕДОВИТЕ НА САСАДОВЧЕРАШНИОТ КАПИТЕН НА РОСОМАНЧАНИ ЈА ПРИФАТИ ПОДОБРАТА ФИНАНСИСКАТА ПОНУДА И ПРЕМИНА ВО КАМЕНИЦА САСА-ОД МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

„ФК Росоман“ синоќа одржа работен состанок на кој се расправаше за актуелната состојба во клубот. Беа кооптирани два нови члена во УО на клубот. Тренерот Глигоров информираше дека на адреса на клубот или поконкретно на адреса на капитенот Сашко Дуков пристигнала понуда од екипата на „Каменица Саса“ која Дуков ја прифатил. Клуибот нему прави никакви проблеми и вооедно на својот довчерашен капитен му посакуваат се најубаво во натамошната кариера. Дуков има само 25 години и веке е признат напаѓач во македонскиот фудбал. Затоа од него се очекуваат голови и во дресот на новиот клуб додека росоманчани продолжуваат во исто темпо како и досега и најавуваат атак на трите бода на претстојниот дуел со „Кожув“ оваа недела на домашен терен.

м.в.