МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Kaвадарчанки беа убедливи во победата

Кошаркарките на Бадел 1862 не успеаја да го одбранат трофејот од последниот турнир за девојчиња до 14 години и помлади, но избраничките на Жаклина Стојановска стигнаа до третото место откако во последниот нивен натпревар на денешната агенда го совладаа тимот на Струга 2009 со 36-22 односно 13-4, 7-9, 13-7 и 3-2 по делници.

За разлика од нив кавадарчанки од Скопје си заминуваат со најголемиот плен откако избраничките на Никола Златев ги совладаа врсничките од Крива Паланка во финалиот натпревар од турнир за девојчиња до 14 години со 33-19 односно11-4, 13-11, 7-5 и 2-0 по делници. Со оваа победа, кошаркарките на Трокал го освоија првото место.

29387104_357338908114305_802117548056248320_n.jpg

Најдобра на турнирит е кавадарчанката Лиле Миткова.