МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречките кошаркари забележаа лесна и убедлива победа од 66-81

Во кошаркарското првенство на програмата беа средбите од 9 коло. Работнички - Кожув 100-85, Ангели - Пелистер 88-142, Куманово - Феникс 103-98, Гостивар - ФМП 64-70 а во дербито ТФТ - МЗТ 82-90. Еуроникел гостуваше кај МЗТ 2 и очекувано ја прокнижи третата победа во серија со 66-81и се искачија на 7 место на табелата. Кај девојките од елитната група А на програмата беше 8 коло. Вардар - МЗТ 86-47, Кр.Паланка - Бадел 54-73, Струга-Работнички 90-72 и во Кавадарци очекувано актуелниот шампион Баскет КАМ беше убедлив во дуелот со Пробаскет 41-87. Во групата Б на програмата беше 7 коло. Куманово - Мега Баскет 92-17, Гостивар - Патриот 58-64 , Шкупи-Тим Арена 55-45 и Гризли - Ринија76-45. Екипата на Трокал во ова коло е слободна но остана на лидерската позиција без пораз со 6 победи во исто толку натпревари.

М.В.