МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ТФТ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ИЗНЕНАДИ ЗАМОРЕНИОТ МЗТ А РАБОТНИЧКИ ПАТУВА КАКО ФАВОРИТ ВО СТРУГА

Викендов во кошаркарското првенство на Македонија ке се одиграат само две заостанати средби. МЗТ по настапите во АБА2 лигата им се враќа на домашните обврски но ке му гостува на ТФТ кој е едно од пријатните изненадувања сезонава и знае како да се носи со фаворитите. Во вториот натпревар Работнички во битка за врвот патува како апсолутен фаворит во Струга на дуел со екипата на Црн Дрим.

М.В.